Psi niezbędnik – legowisko

dobre legowisko dla każdego psa

Nie ulega wątpliwości, że wśród szczęśliwych posiadaczy psów wielu jest zwolenników dzielenia z nim łóżka. Nawet jeżeli się do nich zaliczasz, to nie należy rezygnować z wyznaczania czworonogowi specjalnej przestrzeni do spania i odpoczynku. Rolę tę świetnie odgrywa legowisko. Oto ważne informacje, o których trzeba pamiętać, gdy zdecydujesz się na jego zakup.

PIESKIE ŻYCIE – WCALE NIE TAKIE ZŁE!

Komfort i wytrzymałość – tymi cechami powinno odznaczać się odpowiednie legowisko. Jest to przecież miejsce, w którym pupil ma poczuć się bezpiecznie – jego schronienie. Tylko wtedy, gdy będzie wygodne, zwierzak chętnie będzie spędzał w nim czas. W przeciwnym razie – nie mamy co na to liczyć. Materiał powinien być miły w dotyku, miękki (najczęściej spotykane to kodura i suedine). Poza tym nie powinien sprawiać problemów podczas czyszczenia. Wypełnienie psiego azylu to obecnie najczęściej silikonowe kulki, które nie odkształcają się pod wpływem ciężaru i gwarantują błogi relaks. Najważniejszy jednak podczas wyboru legowiska jest jego rozmiar, odpowiednio dopasowany do wielkości psa. Legowisko dla dużego psa – sprawdź Obroza-Elektryczna.PL powinno być szczególnie elastyczne i grube, ponieważ w ten sposób zapewnimy mu nie tylko komfortowy, ale przede wszystkim zdrowy wypoczynek. Dlaczego? Ponieważ pozwoli to zapobiec powstawania u masywnego psa odleżyn. Tak zwany ponton, to najlepsza forma legowiska dla dużego psa.

JAK FRANCUSKI PIESEK

Warto zadbać również o estetykę legowiska. Może i pies tego nie doceni, ale powinno ono pasować do wystroju wnętrza, w którym będzie umieszczone. Nie stanowi to jednak żadnego problemu ani wyzwania, ponieważ producenci oferują szeroką gamę legowisk w różnych kolorach i o różnym designie. Możemy z łatwością wpasować je w aranżację mieszkania, ponieważ niektóre z nich są wykonane z podobnych materiałów jak nasze kanapy!