Jak działają fotopułapki?

psia fotopołapka jest najlepsza

Dowiedzieliśmy się już gdzie i dla kogo przydatne bywają fotopułapki, a także co sprawia, że mogą bez problemu pracować w bardzo trudnych warunkach. Teraz sprawdzimy jaki jest sam system działania tych urządzeń, w jaki sposób wykonywane są zdjęcia i tak dalej.

Sposób aktywacji

Na początek zobaczymy co sprawia, że fotopułapki potrafią robić zdjęcia dokładnie wtedy, gdy sytuacja tego wymaga. Otóż z urządzeniem zintegrowany jest czujnik ruchu, który po wykryciu poruszającego się obiektu (takiego jak zwierze czy człowiek) przesyła sygnał do procesora urządzenia. Wtedy – zależnie od ustawień fotopułapki – robione jest zdjęcie, bądź też rozpoczyna się nagrywanie filmu. Rozdzielczość zdjęć dochodzi do kilkunastu megapikseli, a filmy mogą być kręcone nawet w Full HD, dzięki czemu mamy doskonałą relację z miejsca usytuowania urządzenia.

Dodatkowe możliwości

To jednak nie wszystko. Jeżeli zdjęcia i filmy mają być wyraźne również nocą, konieczne jest doświetlenie scenerii. Nawet najlepsza matryca nie będzie bowiem w stanie niczego zarejestrować w całkowitej ciemności. Profesjonalna fotopułapka posiada zestaw diod podczerwieni, które załączają się na czas pracy kamery. Nie może być to światło widzialne, by nie zdradzać pozycji urządzenia, a także by nie przepłoszyć żadnego zwierzęcia. Doświetlenie działa tylko przez krótką chwilę, by nie rozładowywać baterii i umożliwić długi czas pracy.

W handlu znajdziemy również fotopułapki posiadające sterowanie zdalne za pośrednictwem sieci GSM, oraz przekazujące informacje o zrobionych zdjęciach, a nawet takie, które mają możliwość ich zdalnego przesyłania. Wszystko zależy od naszych potrzeb i tego, ile pieniędzy jesteśmy gotowi wydać na takie urządzenie.