Jaki wybrać żwirek dla kota?

Każdy miłośnik kotów powie Ci, że posiadanie w domu puszystego czworonożnego pupila to wielka radość i rozrywka. Ale posiadanie zwierzaka w domu oznacza coś więcej niż bycie zabawnym i dobrym towarzyszem, to przede wszystkim spora odpowiedzialność i nie mniej obowiązków. Należą do nich np. karmienie, mycie i dbanie o higienę, czyli wybranie odpowiedniego żwirku do kuwety.

Żwirek dla kota – jaki wybrać?

W przypadku kotów domowych podstawowym wymogiem zachowania czystości jest zakup i napełnianie kuwet. Najlepszym rozwiązaniem nie jest tutaj zwykły piasek (który nie niweluje zapachów i po każdym użyciu musi być całkowicie wymieniony), lecz specjalny żwirek dla kota dostępny na E-sas.pl, który nie tylko ułatwia sprzątanie, ale także pochłania nieprzyjemny zapach kocich odchodów. Żwirek dla kota ma różne rodzaje, a są to:

  • bentonitowy
  • diagnostyczny
  • sepiolitowy
  • kukurydziany
  • drewniany
  • silikonowy.

Najlepszym wyborem będzie żwirek bentonitowy, ponieważ charakteryzuje się odpowiednim zbrylaniem i pochłanianiem nieprzyjemnych zapachów oraz w najmniejszym stopniu roznosi się po podłodze.

Jak minimalizować zapach żwirku?

Nieprzyjemne zapachy z kuwet to dość częsty problem, z którym borykają się właściciele kotów. Na szczęście istnieją sposoby na łatwe i szybkie pozbycie się niechcianych zapachów. Należy codziennie czyścić kuwetę i wymieniać żwirek (jednak można to robić co drugi dzień). Powinno się także zaopatrzyć w pochłaniacz zapachów. Dobrym rozwiązaniem jest również wymiana żwirku na żwirek pachnący.