Jakie akcesoria dla psów są niezbędne?

Pojawienie się w domu psa oznacza jedno, konieczność zrobienia porządnych zakupów, ponieważ opieka nad psem wymaga posiadania całkiem sporej liczby dodatkowych akcesoriów. Nie jest to jednak żadna fanaberia, ponieważ pies, jak każde inne stworzenie ma swoje potrzeby, za które człowiek, gdy staje się jego właścicielem, jest po prostu odpowiedzialny.

Czego potrzebują psy?

Pies przede wszystkim potrzebuje dwóch rzeczy w domu:

  • swoich misek z których będzie mógł jeść i pić. Bardzo ważne jest, aby były to tylko jego miski i aby stały cały czas dostępne dla zwierzaka
  • miejsca do spania – jako psie leże zaadaptować można właściwie wszystko, jednak zdecydowanie najbardziej polecane jest kupno zwykłego legowiska. Warto przy tym zwrócić uwagę na to, jak pies woli spędzać wolny czas. Jeśli chowa się pod stołem lub łóżkiem, warto jest zakupić mu legowisko zamknięte. Natomiast jeśli wzrok i bliska obecność człowieka nie stanowi problemu, śmiało można zainwestować w legowisko otwarte

A w czym na spacer?

Podstawowym zakupem, który wiąże się z wyprowadzaniem psa na spacer jest zakupie specjalnych szelek dla psa.
Szelki dla psa powinny być dobrane przede wszystkim pod rozmiar posiadanego zwierzaka. Nie mogą być ani zbyt duże, ponieważ grozi to wyślizgnięciem się go z nich i ucieczką, ani też za małe, ponieważ mogą go uciskać i powodować w ten sposób nawet trudności z oddychaniem.
Jeśli chodzi o wychodzenie na spacer warto również zainwestować w breloczek zawieszany do obroży, na którym znajdą się podstawowe informacje o właścicielu psa. W razie ucieczki, ktoś kto go znajdzie, będzie wiedział jak psiak się wabi oraz co najważniejsze, będzie miał podany numer telefon do właściciela psa.