Karma super premium – 5 powodów, dla których warto ją wybrać!

Coraz więcej producentów karm dla zwierząt wprowadza do sprzedaży produkty w kategorii super premium. Dlaczego warto się na nie zdecydować? Oto 5 najważniejszych powodów!

Najlepsze składy

Dobra karma super premium czy karma premium posiada specjalnie skomponowany skład, który bazuje na najwyższej jakości komponentach.

Premium marki karmy dla psów wykorzystują składniki odpowiadające naturalnej diecie psa – zawierają duże ilości wartościowego mięsa i warzyw, a także nie posiadają dodatku zbóż.
• W składzie karmy znajdują się także dodatkowe witaminy i minerały niezbędne w zdrowej diecie zwierzęcia.

Zdrowie dla pupila

Podawanie swojemu pupilowi premium karmy pozwala na zachowanie jego dobrego zdrowia na jeszcze dłuższy czas.

Prawidłowa dieta ma bardzo duże znaczenie także w przypadku zwierząt, dlatego też potrafi ona działać profilaktycznie i zapobiegać pojawianiu się wielu schorzeń!

Wyśmienity smak

Starannie dobrane składniki powodują, że marka karmy dla psów premium to także wspaniały smak.

• Takie karmy są wybierane przez zwierzęta częściej niż te niższej jakości.
• Mają lepszy aromat, smak, odpowiednią konsystencję, więc mogą posmakować każdemu pupilowi.

Mniejsze dawki karmy

Ze względu na fakt, że karmy super premium i premium są pełne wartościowych składników odżywczych, w tym także posiadają duże ilości białka i właściwą ilość tłuszczu, właściciel może podawać zwierzęciu mniejszą ilość karmy, aby to mogło się nią najeść.

W związku z tym marka karmy dla psów premium nie jest aż tak droga – można wówczas podawać mniej karmy.

Przyszłościowa inwestycja

Każdy właściciel, któremu zależy na zdrowiu i zadowoleniu swojego pupila, powinien pamiętać o tym, że wybór karmy premium to przyszłościowa inwestycja.

Chociaż karmy premium są dość drogie, to jednak ich wybór jest wtedy zdecydowanie najlepszy – można zaoszczędzić wtedy także na rachunkach u weterynarza!