Kocia dieta

Sucha karma to dzisiaj najlepsza propozycja żywieniowa dla kotów i psów. Propozycji suchych karm na rynku jest wiele, tak samo jak wielu jest producentów tego kociego i psiego przysmaku. Dlaczego lepiej wybrać jest suchą karmę dla kota niż karmić go ludzkim jedzeniem? Najlepsze suche karmy dla kota to zbilansowane porcje jedzeniowe, w których oprócz składnika głównego jakim jest podstawowy pokarm, czyli mięso suszone, są jeszcze witaminy i składniki odpowiednie i potrzebne do życia każdemu zwierzęciu.

Jakie są suche karmy dla kota?

Sucha karma dla kota to sprawdzone i naturalne pożywienie. Skład wielu karm to propozycja bogata w wartościowe składniki odżywcze. Ponadto proponowane przez producentów karmy przeznaczone są dla kotów starszych, wychodzących, wysterylizowanych, młodych. Decydując się na odpowiedni rodzaj karmy dla kota jakiego posiadamy, dajemy mu wszystko to czego w danej chwili potrzebuje. Dla przykładu sucha karma dla kociąt pełna jest witamin i substancji odżywczych potrzebnych do wzrostu i rozwoju. Sucha karma dla seniorów nie jest już tak bogata w białko czy inne substancje, ponieważ starszy kot potrzebuje więcej witamin do zachowania dobrej kondycji aniżeli środków do wzrostu czy rozwoju.

sucha karma dla kota

Wybór karmy

Na rynku znajduje się wiele rodzai suchej karmy dla kota. Jaka karma jest najlepsza i jaką wybrać dla swojego ulubieńca? Dobrym nawykiem jest czytanie składu suchych i mokrych karm. Po dokładnym przeanalizowaniu składu możemy bez problemu stwierdzić jakie najlepsze suche karmy będą dla naszych kotów. Zrozumiałe jest, że karmy z małą zawartością głównego składnika, jakim jest mięso, nie będą karmami, z których nasz pupil będzie zadowolony.

Dobra karma zawiera znaczny procent:

  • suszonego pełnowartościowego mięsa z drobiu, ryb, wołowiny,
  • witamin,
  • odpowiedni procent białka,
  • taurynę,
  • zboża i warzywa.