Niewidzialne ogrodzenie elektryczne dla kota i psa do samodzielnego montażu

Systemy niewidzialnego ogrodzenia elektrycznego cieszą się coraz większym zainteresowaniem. To specjalne ogrodzenia zabezpieczające zwierzęta na posesji przed uciekaniem. Teraz w sprzedaży można znaleźć gotowe zestawy do szybkiego i łatwego montażu.

Ogrodzenie elektryczne – jak to działa?

Często ogrodzenia elektryczne kojarzą się z elektrycznymi pastuchami na zwierzęta hodowlane. W przypadku domowych pupili stosuje się inne systemy – ogrodzenie elektryczne dla psa i kota jest niewidzialne, więc nie psuje estetyki ogrodu, a także współpracuje ze specjalnymi obrożami.

Ogrodzenie to wysyła bodźce dźwiękowe i elektryczne do obroży zwierzęcia, aby zapobiegać jego uciekaniu z posesji. W rezultacie takie ogrodzenie dla kota, psa są wysoce skuteczną formą tresury.

Jak zamontować ogrodzenie elektryczne dla zwierzęcia?

W sklepach można kupić gotowe ogrodzenia elektryczne dla psa oraz kota, które zawierają wszystkie elementy do montażu.

W opakowaniu ogrodzenia elektrycznego można znaleźć:

  • generator nadający
  • kabel ogrodzeniowy
  • obrożę z odbiornikiem
  • dodatkowe akcesoria

Aby przeprowadzić montaż ogrodzenia dla kota, psa, należy przede wszystkim wyznaczyć strefy, w których zwierzęta mogą się poruszać. Potem wkopuje się w grunt kabel ogrodzeniowy. W miejscach, przez które zwierzę może przechodzić, kabel jest splatany. Całość podłącza się do generatora, a zwierzęciu zakłada się obrożę. System można też skonfigurować.

Samodzielny montaż niewidzialnego ogrodzenia ogrodowego dla pupila nie powinien być zatem skomplikowany.