Zabawki dla kota

Wielu z nas sądzi, że dorosłe koty nie potrafią się bawić. Nic bardziej mylnego! Zabawki dla kota świetnie sprawdzą u osobników w niemal każdym wieku. Pomogą rozbudzić ich czujność oraz codzienną aktywność co będzie mialo pozytywny wpływ na zdrowie i zadowolenie naszego zwierzaka, a wspólna zabawa wzmocni dodatowo łączące nas z pupilem więzy.

Jakie gadżety wybrać?

Nie istnieją uniwersalnie najlepsze zabawki dla kota. Każde zwierzę jest inne i posiada swój unikatowy charakter. Warto jednak zawsze kierować się naturalnymi dla gatunku reakcjami – u kotów jest to zamiłowanie do pogoni za „ofiarą” i polowanie co sugeruje, że zabawki mogące uciekać z pewnością zainteresują naszego podopiecznego. W tej kategorii wyróżnić możemy m.in. piłki, materiałowe lub sznurkowe myszki i wędki. Dla zwierząt zainteresowanych wspinaczką bądź drapaniem zalecane są natomiast drapaki i tunele. Dużą popularnością cieszą się także zabawki z kocimiętką oraz walerianą gdyż zioła te mają właściwości relaksujące i uspokajające koty. Bliższe informacje na tej stronie: https://www.obroza-elektryczna.pl/zabawki-dla-psow-i-kotow/

Na co zwrócić uwagę?

Przy wyborze zabawki, oprócz jej rodzaju, należy zwrócić szczególną uwagę na jakość i materiały z jakich wykonany jest przedmiot. Ważne jest, by przedmioty mogły przetrwać starcie z pazurami i zębami naszego domowego drapieżnika, a ich odpadające elementy nie zostały przykładowo przez niego połknięte. Na szczęście gadżety dla kota nie muszą być drogie, istnieją także tanie zabawki dla kota, które zostaną w naszym domu na lata.