Miejsce wytchnienia dla czworonoga

nowoczesna psia mata - dużych rozmiarów

Dla każdego z nas brak w domu łóżka bądź kanapy, na której można odpocząć po ciężkim dniu pracy oraz wylegiwać się przed telewizorem czy w końcu cieszyć się snem, jest wręcz niewyobrażalny. Podobnie jest z naszymi psami. Pies tak jak człowiek potrzebuje miejsca gdzie będzie mógł wypocząć i nabrać sił do dalszych zabaw. Warto zatem sprawić czworonożnemu przyjacielowi przeznaczone do tego celu miejsce i doposażyć swój dom w legowisko dla psa.

Jakie legowisko wybrać?

Na rynku możemy trafić na różne koncepcje zagospodarowania psiego kącika. Wybór jest ogromny. Od koców i materaców poprzez maty czy poduszki do specjalnych koszów. To na co się zdecydujemy zależy jedynie od wielkości pupila oraz miejsca w naszym domu.

Problem z sierścią i zabrudzeniami?

W przypadku gdy psiak zostawia dużo sierści albo jeśli lubi pobrudzić się na dworze i szybko wskakiwać zabrudzonym do domu lepiej odpuścić przydzielanie koca na jego legowisko. Znacznie lepszym pomysłem jest zakup odpowiedniej poduszki lub maty. Mata dla psa jest stworzona z łatwego do czyszczenia materiału i dobrze trzyma ciepło. Dodatkowo jest ona lżejsza niż na przykład kosze i łatwo ją przetransportować gdy zamierzamy spędzić weekend na działce.

Co gdy sierściuch ma problemy zdrowotne?

Zdarza się, iż pies ma problemy ze stawami, lub jest już wiekowy i brak mu dawnego wigoru. Tutaj ważne jest aby nic nie ograniczało ruchów zwierzaka podczas odpoczynku. Największy komfort da mata ortopedyczna, w której zastosowana jest pianka pamięciowa. Jej ogromnymi zaletami jest brak wywierania nacisku na punkty, w których styka się z ciałem, a także elastyczność.

Ważne jest, aby psie legowisko było położone gdzieś na uboczu, aby nie mącić spokoju zwierzaka poprzez bliskość głośno nastawionego telewizora lub przez częste przechodzenie koło niego gdy odpoczywa.