Wybór odpowiedniego legowiska dla psa

psie legowisko

Psie legowisko to jeden z ważniejszych elementów wystroju wnętrza każdego miłośnika czworonogów. Rynek wyrobów dla zwierząt jest coraz większy i z roku na rok poszerza swoją ofertę. Obecnie bez trudu, w sklepach zoologicznych można znaleźć legowiska dla psów, które wykonane zostały z naturalnej skóry. Ich cena przyprawia o zawrót głowy, jednak nie można odmówić im tego, że są bardzo ładne i z pewnością wpasują się w każde eleganckie wnętrze. Jednak wybierając optymalne legowisko dla psa, trzeba zwrócić uwagę nie tylko na jego estetykę, ale przede wszystkim na to, aby psiak czuł się w nim komfortowo.

Zasady wyboru legowiska dla psa

W pierwszej kolejności trzeba zwrócić uwagę na to, aby legowisko było dobrze dopasowane do wielkości psa. Najlepiej jest zmierzyć pupila krawiecką miarą na długość i dodać to tego z 10 cm zapasu, tak by psiak leżąc na legowisku mógł się swobodnie przeciągać. Legowisko powinno być także łatwe w utrzymaniu czystości. Najlepiej w tym przypadku sprawdzają się produkty z materiałów, które można prać w pralce.

Domek dla psa

Ciekawą alternatywą dla tradycyjnych psich legowisk są domki dla psów. Jest to coś na kształt zwykłej budy, jednak wykonane zostało z materiału i nadaje się wyłącznie do stosowania wewnątrz pomieszczeń. Dzięki temu, że legowisko to jest niemal ze wszystkich stron zamknięte, to psiak czuje się w nim bezpiecznie. Jest to niezmiernie istotne zwłaszcza u tych zwierzaków, które borykają się z bardzo silnym lękiem separacyjnym. Dobrze dobrany domek dla psa, to nie tylko jego wygoda. Na rynku dostępnych jest tak dużo rozwiązań, że bez trudu można znaleźć psi domek, który idealnie wpasuje się we wnętrze mieszkania. Ceny domków dla psów są dosyć przystępne, a produkty te z pewnością posłużą o wiele dłużej niż tradycyjne legowiska, które trzeba wymieniać nawet co kilka miesięcy.