Który transporter lepszy dla małego psa?

Wybierając odpowiedni transporter dla psa, często kierujemy się jego wyglądem zewnętrznym, podczas gdy najważniejsze powinno być bezpieczeństwo pupila. Który transporter jest, więc najlepszy dla psa małej rasy?

Miękka torba dla psa

duża torba dla psaMiękkie torby są zwykle wybierane ze względu na ciekawy design oraz łatwość przenoszenia. Nosi się je zupełnie jak damskie torebki, przez co transport psiaka małej rasy nie stanowi problemu nawet w mieście. Torba ta jednak ma wiele istotnych wad. Jej miękkie ścianki nie stanowią ochrony przed urazami, a pies może łatwo się z niej wydostać. Ponadto, brak twardej konstrukcji może być niekomfortowy dla zwierzęcia.

Sztywna torba dla psa

Torby ze sztywnym dnem oraz wzmacnianymi bokami są już nieco bezpieczniejszą opcją. Często są zamykane na solidny zamek i zaopatrzone w plastikową lub gumową kratkę w formie „okienka”. W dalszym ciągu jednak torba ta nie stanowi dużej ochrony pupila podczas jazdy samochodem.

Transporter plastikowy

O ile jest wykonany z mocnego, niełamliwego plastiku – jest to jeden z najlepszych transporterów do przewożenia psów. Chronią zwierzę przed zgnieceniem np. podczas wypadku samochodowego. Oprócz tego, łatwo utrzymać je w czystości, gdyż w przeciwieństwie do materiałowych nie wymagają prania. Są jednak dość nieporęcznie i niewygodne na co dzień.

Transporter metalowy

Transportery w formie klatek kennelowych są uznawane jako najbezpieczniejsze. Ponadto, mogą być stosowane jako kojce w domu, gdzie pies będzie czuł się bezpiecznie. Stosowanie klatek kennelowych jest uznawane przez większość behawiorystów jako jedna z najskuteczniejszych metod treningu wyciszania się psa. Transportery metalowe są idealne do samochodu, lecz – w przeciwieństwie do toreb – bardzo nieporęczne do przenoszenia ze względu na niewygodny kształt i sporą wagę.

Więcej na stronie Obroża Elektryczna