Jak zamontować pułapkę na kreta?

Wybranie porządnej pułapki na kreta to dopiero połowa drogi do sukcesu. Aby wyeliminować szkodnika z ogródka należy oczywiście odpowiednio ją zamontować, co wbrew pozorom wcale nie jest prostym zadaniem.

Co trzeba wiedzieć?

Od kwietnia krety zaczynają się rozmnażać. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że jak jesienią nie ograniczy się ich populacji, to można zapomnieć o pięknym ogrodzie. Pułapka na kreta (https://bioires.pl/krety/aga-plast-pulapka-na-krety) powinna być rozstawiana od października do listopada. Wysokiej jakości pułapkę tunelową można kupić już od 20 zł. Dużym atutem tego typu pułapek jest to, że z ich dobrodziejstwa można skorzystać wielokrotnie. Aby wybrać wysokiej jakości pułapkę na krety warto zwrócić uwagę na to, aby była ona odporna nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale również na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Pułapka na kreta

Jak ustawić pułapki tunelowe?

Najprostszy mechanizm posiada niezawodna pułapka na kreta tunelowa. Aby skorzystać z jej dobrodziejstwa w pierwszej kolejności należy dokładnie określić miejsce aktywności gryzonia, a następnie wykonać nieduży otwór w ziemi. Pułapkę tunelową należy usadzić w wykopanym otworze w taki sposób, aby nachodziła ona bezpośrednio na tunel. Bardzo ważne jest również to, aby dokładnie przysypać pułapkę. O złapaniu kreta informuje specjalny sygnalizator. Pamiętać należy również o tym, że krety są pod ochroną, dlatego też złapane zwierzaki należy wypuścić poza obszar konfliktowy.